Wysokie i niskie ciśnienie – diuretyki, beta-blokery a impotencja

Wysokie i niskie ciśnienie – diuretyki, beta-blokery a impotencja

1 czerwca, 2021 0 przez admin

Dobre samopoczucie i zdrowie mężczyzny bezpośrednio wpływa na jego życie seksualne. Relacje seksualne między partnerami nigdy nie mogą być satysfakcjonujące, jeśli któryś z nich źle się czuje lub jest chory.

Wysokie i niskie ciśnienie a impotencja

Erekcja i ciśnienie są ze sobą powiązane. Każde z tych zjawisk wynika z układu sercowo-naczyniowego. Wszelkie zaburzenia w pracy serca i naczyń krwionośnych prowadzą do problemów zarówno z ciśnieniem krwi, jak i okolicą narządów płciowych. Przy podwyższonym ciśnieniu krwi organizm odczuwa silne obciążenie całego układu sercowo-naczyniowego. Niektóre męskie narządy płciowe mogą stracić swoje możliwości lub nie wykonywać swoich obowiązków w pełni. Wysokie ciśnienie zaburza elastyczność naczyń krwionośnych.

Erekcja pojawia się z powodu dużej ilości krwi, która napływa do penisa mężczyzny podczas podniecenia seksualnego. Z powodu utraty elastyczności naczynia krwionośne mogą utracić zdolność zatrzymywania krwi. Około połowa mężczyzn, którzy cierpią na nadciśnienie tętnicze, wcześniej czy później doświadcza zaburzeń erekcji. Nawet przy normalnym podnieceniu penis nie osiągnie stabilnego wzwodu lub erekcja może ustąpić już na początku stosunku.

Według statystyk prawie wszyscy mężczyźni z nadciśnieniem mają problemy z erekcją. Ale dla większości pojawiają się tylko przy silnym wysiłku fizycznym. Rzadkie kontakty seksualne w rozluźnionych pozycjach pomagają dłużej utrzymać penisa we wzwodzie. Z drugiej strony pojawia się pytanie: czy niskie ciśnienie krwi wpływa na potencję? Tak. Niskie ciśnienie krwi nie dostarcza wystarczającej ilości krwi do mózgu. Mężczyzna staje się ospały i zmęczony. Jednocześnie do penisa dociera również niedostateczna ilość krwi, co powoduje powolną erekcję.

Wpływ ciśnienia krwi na potencję

Większość mężczyzn, którzy mają jakiekolwiek problemy z ciśnieniem krwi, prędzej czy później boryka się z jeszcze większym problemem – impotencją. Impotencja to patologiczny stan organizmu, w którym mężczyzna traci zdolność do prowadzenia normalnych stosunków seksualnych. Impotencja czyli brak erekcji, znacznie zmniejszenie się libido.

Czy ciśnienie ma szybki wpływ na potencję u mężczyzn? Podczas erekcji penis wypełnia się krwią żylną pochodzącą z żył pachwiny. Specjalny neuroprzekaźnik pod wpływem hormonów rozluźnia mięśnie gładkie pachwiny i kieruje krew do ciała jamistego penisa. Przy wysokim ciśnieniu naczynia normalnie nie mogą się zwężać i rozluźniać, krew nie przepływa wystarczająco lub w ogóle nie płynie. Z tego powodu pojawia się impotencja.

Problemy z erekcją u mężczyzny z wysokim ciśnieniem krwi nie pojawiają się od razu. Pogarszanie się zdrowia seksualnego obserwuje się stopniowo. Na początkowym etapie u mężczyzn zaburzenia nie występują na początku stosunku płciowego, ale w jego trakcie. Można to nazwać przedwczesnym wytryskiem i utratą erekcji. Z biegiem czasu stan mężczyzny może się pogorszyć.

Wysokie ciśnienie krwi podczas stosunku może prowadzić do następujących komplikacji:

  • Zawał serca i udar
  • Zaostrzenie chorób przewlekłych
  • Napady arytmii i dusznicy bolesnej, niewydolność serca.

Wpływ leków na nadciśnienie na potencję

Nie tylko samo ciśnienie może prowadzić do zaburzeń erekcji, ale także leki stabilizujące stan naczyń. Większość leków stosowanych w leczeniu chorób naczyń i serca może negatywnie wpływać na zdrowie seksualne mężczyzny. Podczas leczenia dysfunkcji seksualnych konieczne jest dobranie środka na potencję, który nie zwiększa ciśnienia krwi.

Leki stosowane w celu stabilizacji wysokiego ciśnienia krwi, mogące niekorzystnie wpływać na erekcję:

Diuretyki. Działanie tych leków ma na celu obniżenie ciśnienia poprzez usunięcie nadmiaru płynu z moczem. Diuretyki działają bezpośrednio na nerki. Leki te mają negatywny wpływ na erekcję. Wynika to z faktu, że ciśnienie spada nie tylko w naczyniach krwionośnych. Brakuje płynu, który mógłby obciążyć tkanki prącia. Diuretyki to leki, które bezpośrednio wpływają na życie seksualne mężczyzn. Z biegiem czasu erekcja spada, a podniecenie seksualne może zniknąć. Długotrwałe ich stosowanie prowadzi do rozwoju impotencji.

Beta-blokery. Mogą znacznie hamować funkcje seksualne u mężczyzn. Wynika to nie tylko ze spadku ciśnienia krwi i zmniejszenia przepływu krwi do tkanek narządu płciowego. Blokery a mogą wpływać na hormonalne tło mężczyzn i zmniejszać ilość testosteronu w organizmie. Prowadzi to do spadku męskiego libido. W leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lepiej jest stosować najnowsze leki, które nie mają negatywnego wpływu na stosunki seksualne.

Leki które nie wpływają na potencję

Nowoczesne leki pozwalają zapobiegać niektórym skutkom ubocznym, w tym brakowi lub zaburzeniom erekcji. Mężczyźni leczeni beta-blokerami i diuretykami zmuszeni są do rezygnacji z pełnego życia seksualnego, ale w większości przypadków można je zastąpić innymi lekami, które nie wpływają na sprawność seksualną. Wśród tych leków są inhibitory ACE. Jedną z przyczyn nadciśnienia tętniczego jest zmiana poziomu hormonów, którą należy skorygować, a także nadmierna ilość płynów w organizmie. Inhibitory ACE pozwalają jednocześnie normalizować hormony i usuwać z organizmu nadmiar soli i płynów. Jednocześnie dysfunkcje seksualne obserwuje się tylko u pięciu na tysiąc mężczyzn.